NB Lenovo IdeaPadSlim3 N1008GB256GB15.6FHDWin11Pro2YSRB82XB00J6YA
Šifra: 104390
    Procesor
    Intel® N100 (4C / 4T, Max Turbo do 3.4GHz, 6MB Intel Smart kes)
    Grafika
    Integrisana Intel® UHD Grafika
    Cipset
    Intel® SoC Platforma
    Memorija
    8GB Soldered LPDDR5-4800
    Memory soldered to systemboard, nema slotova
    8GB soldered memorija
    SSD
    256GB SSD M.2 2242 PCIe® 4.0x4 NVMe®
    1x M.2 PCIe® 3.0 x4 slot
    do 512GB M.2 2242 SSD
    Citac kartica
    SD
    Audio cip
    High Definition (HD) Audio
    Zvucnici
    Stereo 1.5W x2, optimized with Dolby Audio™
    Mikrofone
    2x, Array
    Kamera
    HD 720p with Privacy Shutter
    Baterija
    47Wh
    Punjac
    65W Round Tip (3-pin)
    Displej
    15.6" FHD (1920x1080) TN 250nits Anti-glare
    Tastatura
    SRB slovni raspored
    Touchpad
    Buttonless Mylar® surface multi-touch touchpad, supports Precision TouchPad (PTP), 69 x 104 mm (2.72 x 4.09 inches)
    Dimenzije
    359.3 x 235 x 17.9 mm (14.15 x 9.25 x 0.70 inches)
    Tezina
    1.55 kg (3.42 lbs)
    Boja
    Siva
    Materijal kucista
    Plastika
    Operativni sistem
    Windows 11 Pro
    WLAN + Bluetooth
    Wi-Fi® 6, 802.11ax 2x2 + BT5.2
    Standardni portovi
    • 2x USB 3.2 Gen 1
    • 1x USB-C® 3.2 Gen 1 (support data transfer, USB PD 45-65W and DisplayPort™ 1.2)
    • 1x HDMI® 1.4
    • 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm)